Justin Bieber

Justin Bieber je kanadský popový a R&B zpěvák. Na internetu si jeho doma natočených záznamů všiml známý manžer Scooter Braun, který jej okamžitě přijal pod svá křídla. Na základě této spolupráce podepsal Justin v roce 2008 smlouvu s Island Records. Justinův úplně první singl One Time vyšel v roce 2009 a slavil světový úspěch, neboť se dostal mezi nejlepších třicet singů je více jak 10 zemích světa. Ještě téhož roku vydal Justin první polovinu zamýšleného dvoudílného alba. Jmenuje se My World a stalo se platinovým. Druhá polovina desky My World 2.0, ktera vyšlo 23. března 2010 a dostáhla úplně stejného výsledku jako předešlý počin, tedy špiček hitparád a platinové desky.

Kariéra mladého zpěváka vzlétla prudce vzůru a nutno uznat, že jeho popularita v Americe nezná mezí. Díky fanynkám muselo být zrušeno i několik vystoupení z důvodu nebezpečí zranění s ohledem na jejich davové šílenství. Velikým zdrojem kritiky a diskuzí je i Justinův věk a velmi mladistvý vzhled. Každopádně tento mladík sklízí obrovský úspěch a to nejen na poli hudebním, ale i filmovém.

To však není všechno, Justin se poměrně výrazně účastní i v oblasti charity.

Ani móda nejde úplně stranou. Justin vydal již dva parfémy nesoucí jeho jméno – první se jmenoval Someday a druhý, který vyjde v několika málo dnech nese jméno Girlfriend.

Foto: Kevin Aranibar, wikimedia

Rubriky