Justin koncertoval ve škole

Žáci Whitneyovy základní školy v Las Vegas měli netradiční vánoční besídku – soukromý koncert Justina Biebera. Celá akce měla upozornit na potřebu zdejších rodin na jídlo, ošacení, účty, peníze atd.

Žáci skákali prý doslova nadšením a radostí. „Když žijete na pokraji chudoby a vše se zdá beznadějné a dostanete pak takovýhle dárek, nikdy na něj nezapomenete,“ uvedla ředitelka školy Sherrie Ghanová, která celou iniciativu vymyslela a doufá, že většian dětí překročí kruh, ve kterém vyrůstá a povede lepší život, než  jejich rodiče.

Škola se proslavila po celé zemi poté, co televizní šou Ellen Degeneresové ukázala, jak škola zajišťuje stravování, oblečení, kosmetické služby a kurzy vzdělávání zadarmo pro studenty i jejich rodiny. Více jak 85% všech studentů dostává zcela nebo zvětšiny hrazený oběd a mezi 600 žáky je nejvíce studentů – bezdomovců z celé Ameriky.

Většina dávek jde od sponzorů a mecenášů z celých Států. Navíc má škola na svých stránkách seznam věcí, které velmi ráda upotřebí – jako konzervy polévek, müssli tyčiny atd., které mohou mít děti bez domova k obědu i celý víkend.

Sám Justin věnoval škole 100 000 dolarů, aby mohla v programu pokračovat.

Zdroj: Billboard

Foto: therepubic.com

Rubriky